title
לחצו להתקשרות:

טיפול טבעי בדכאון

מזה תקופה ארוכה, אתם מרגישים חסרי מוטיבציה וחשק לעשות דברים. גם דברים מהם נהניתם בעבר, אולי אפילו עד לא מזמן, אינם גורמים לכם הנאה. אתם עייפים יותר, ישנים יותר, או שאולי מתקשים להרדם ורק המחשבות מתרוצצות, בזו אחר זו. הסימנים הללו, ואחרים, עשויים להעיד כי אתם סובלים מדכאון. מצב זה יכול לגרום לסבל רב בקרב אלו החווים אותו. ברם, לכל מטבע יש שני צדדים. כן, גם לדכאון יש צד חיובי! יש אפשרויות רבות, מגוונות ויעילות לטיפול בדכאון. ניתן לחדד ולומר, כי ישנו מענה נרחב בכל הנוגע לטיפול טבעי בדכאון.

מאמר זה יציג אפשרויות לטיפול אלטרנטיבי בדכאון, לרבות שיטות הנחשבות יעילות במיוחד לטיפול בדכאון. כמו כן, יינתנו פתרונות אפשריים באשר להתמודדות עם דכאון.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

המקור לרפואה אלטרנטיבית מהווה מודיעין אינטרנטי עסקי, אשר מספק מידע אובייקטיבי אודות טיפולים המתאימים במיוחד לתופעות אשר צוינו לעיל , הנפוצים והמומלצים ביותר בישראל. זהו תחום רחב מאוד, ולכן אנו בחברת המקור לרפואה משלימה מרכזים עבורכם מידע ממוקד ורלוונטי  לגבי כל המטפלים באיזור מגוריכם, אשר נותנים שירות איכותי, מקצועי וראוי.

האם אחת התופעות הנזכרות לעיל מוכרות לכם? עשו את הצעד לאיכות חיים  ופנו אלינו לקבלת הצעה ממרפאה או ממטפל מתאימים באיזור מגוריכם. אנו בחברת המקור לרפואה טבעית מאמינים בהנגשת הטיפול בדכאונות למי שזקוק לו התאמת המיקום והמטפל על סמך ידע מקצועי ומחשבה, לכדי יצירת התאמה מלאה בין השניים ובין צרכי המטופל.

כל נותני השירות המופעלים ע"י חברתנו עוברים בדיקת איכות קפדנית על בסיס הצלחות והמלצות מטעם מטופלינו הפונים דרך האתר. אנו נשמח אם תקחו חלק בתהליך דירוג של מטפלים העומדים לרשותנו בתחומי הטיפול הטבעי בדכאון.

איך מטפלים בדיכאון?

אז מה עושים כדי לטפל בדכאון? ראשית, להבין שמדובר במצב זמני, שבו נתקלים אנשים רבים. אתם לא היחידים, ואתם לא לבד. שנית, ישנם כמה שינויים באורח החיים שניתן לבצע, כדלקמן:

  • עסקו בפעילות גופנית: ריצה, הליכה, שחיה, רכיבה על אופניים, יוגה וכל פעילות גופנית אחרת שאתם מעדיפים. פעילות גופנית גורמת למוח להפריש הורמון הנקרא אוקסיטוצין, הידוע גם כ"הורמון השמחה".
  • שימו לב לתזונה שלכם: האם יש בה הרבה סוכר וקפה? בדקו כיצד אתם מרגישים אחרי ששתיתם קפה, או אחרי אכילת מתוק. מאוד ייתכן כי אלו מרכיבים שאת נוכחותם כדאי לצמצם למינימום.
  • צפו בסרטים מצחיקים בטלויזיה, ב-וידאו, או ביוטיוב: לא בכדי אומרים כי הצחוק יפה לבריאות. גם הצחוק משחרר אוקסיטוצין, ויש לו השפעה ממריצה, קרי, הוא נותן כח לעשיה, אך גם מרגיע.
  • שוחחו עם אדם אהוב – עצם השיחה עם אדם קרוב ואהוב תפיג, ולו במעט, את תחושת הבדידות. עצם הידיעה שיש מי שמקשיב, מהווה במקרים רבים את מחצית הדרך אל הפתרון.
  • פנו לטיפול בשיחות, או נסו את אחת השיטות הבאות לטיפול אלטרנטיבי בדכאון:

ישנן שיטות רבות לטיפול אלטרנטיבי בדכאון, לעיתים ללא תרופות ולעיתים בתרופות טבעיות, על בסיס צמחי מרפא.

הומאופתיה לטיפול בדכאון

ההומאופתיה יעילה במיוחד לטיפול בדכאון, הן משום שהתרופות הניתנות במסגרת טיפול כזה עשויות מחומרים טבעיים בלבד, ואינן מכילות חומרים כימיים כמו תרופות פסיכיאטריות. שנית, וזו נקודה חשובה אף יותר, ההומאופתיה הינה שיטת טיפול הוליסטית, דהיינו, תופסת את האדם כשלם. פירושו של דבר הוא שההומאופת יחפש את שורש הבעיה, כלומר, את הגורם, או הגורמים שעוררו את הדכאון מלכתחילה. למעשה, ההתייחסות אינה לתסמיני הדכאון, אלא לתמונת המצב הכוללת, דבר אשר מבטיח שיפור משמעותי, אשר יימשך זמן רב יותר. מה גם, שההומאופת יציע למטופל שינויים תזונתיים אשר ישפרו את הרגשתו הכללית, וכתוצאה מכך ישפיעו לטובה על מצבו הנפשי.

רפלקסולוגיה לטיפול נגד דכאון

שיטה נוספת לטיפול בדכאון הינה רפלקסולוגיה, אשר, בדומה להומאופתיה, מתבוננת באדם כמכלול של גוף ונפש. גם הרפלקסולוג יחפש את הגורמים לדכאון ויטפל כדי לנטרל אותם. חשוב לציין כי גם בטיפול רפלקסולוגיה, במיוחד אם המטפל ברפלקסולוגיה פועל על פי הגישה ההוליסטית, המטופל יקבל טיפים והכוונה מבחינת תזונה או תוספים צמחיים שעליו לכלול בתפריט היומי שלו,

דיקור סיני לטיפול נגד דכאון

דיקור סיני, אשר הוצג במאמרים קודמים, והרפואה הסינית בכלל, נחשבים אף הם ליעילים בטיפול בדכאון.בין אם מפני שהמדקר יאתר את הנקודות ואת מרכזי האנרגיה החסומים, אשר מלכתחילה גורמים לדכאון, ויציע תכנית טיפול כוללת, אשר תוביל לשינוי באורח החיים, בתזונה וכיו"ב.

כמה מילות סיכום

הדכאון על תסמיניו עשוי להסב סבל רב למי שחווה אותו. החדשות הטובות הן שתמיד יש מה לעשות ומגוון רחב של שיטות ופעולות שניתן ליישם בכדי להקל על המצב ולשפר את איכות החיים.

אנו בחברת המקור לרפואה משלימה מאמינים כי קשר מטפל-מטופל טוב, המבוסס על אמפתיה ועל הקשבה מהווה בסיס איתן להצלחה בטיפול. לפיכך, אנו משקיעים מחשבה ומאמצים בכדי להתאים לכם את המטפל ואת השיטה ברמה הגבוהה ביותר. החיים קצרים מכדי לאפשר לסבל להפוך לדייר קבע בהם. אם אפילו רק דבר אחד מכל המאמר הזה מתחבר אל תחושה שיש לכם, פנו אלינו עוד היום.