title
לחצו להתקשרות:

דיקור יפני הגדרות וסוגים

מתעוררים בבוקר עם כאבים במקומות שונים בגוף? מרגישים שאינכם במיטבכם, למרות שהבדיקות הרפואיות אינן מצביעות על משהו חריג? או לחילופין, הבדיקות מצביעות על בעיה כלשהי, אבל אתם מעדיפים להמנע מפניה לטיפול קונבנציונלי, או לשלב טיפול שישלים אותו?

התשובה, בשתי מילים: דיקור יפני. אנחנו בחברת המקור לרפואה משלימה מטפלים בהצלחה באמצעות דיקור יפני. מאמר זה יציג באופן תמציתי את ההגדרה לשיטת טיפול זו, השיטות הדומות לה, וההבדלים ביניהן.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

אנו במקור לרפואה משלימה עובדים עם רשימה של מטפלים בתחומי רפואה יפנית אשר מתמחים בטיפולי הדיקור היפני.

מטרתנו להציג לכם את האפשרויות של המטפלים והקליניקות הנמצאים בקרבת מגורכים לצד מידע אובייקטיבי בתחום להתאמה מירבית של הטיפול עצמו וסיבת הפנייה שלכם.

במידה ולהערכתנו המקצועית קיימת התאמה לשיטת הטיפול וסיבת פנייתכם אנו נקשר אתכם עם המטפל או מרפאה מתאימה שמטפלת בשיטת הדיקור היפני בקרבת מגוריכם על מנת שהמטפל יאבחן אתכם בפגישה במרפאה ויציע את שיטת הטיפול בשילוב הדיקור היפני.

דרכינו המטפל המתאים ביותר לספק לכם את הפתרון הרפואי לצד נוחות הגעה לקליניקה יצור עמכם קשר ויספק הצעה מתאימה לסדרת הטיפולים המשלבים את טכניקת הדיקור היפני המתאימה ביותר עבורכם בהתייחסות לאבחון מקדים אשר יתבצע במהלך הפגישה.

כל המטפלים שאנו עובדים איתם נבדקים הן ברמת הידע והמקצועיות הגבוהים ביותר שמתאימים לסטנדרטי איכות של המטפלים שלנו.

כמו כן כלל המטפלים אשר מספקים את הטיפול נבחנים ע"י המלצות של מטופלינו. מטופלים אשר מקבלים את רוב ההמלצות מקבלים דרכינו את החשיפה המירבית לקהל מטופלינו.

מהו דיקור יפני?

שיטת טיפול אשר הוכחה כיעילה ומוצלחת עבור מגוון מצוקות, פיזיות ורגשיות כאחד. מקורו בדיקור הסיני, אשר הובא ליפן לפני 350 שנה, ע"י נזירים סיניים. עובדה מעניינת היא, שתחום טיפולי זה התפתח בזכות מטפלים עיוורים, אשר קבלו לידיהם עבודה זו כחלק מדאגת הממשל היפני לאוכלוסיה חלשה זו. אותם מטפלים, מצידם,  שכללו את השיטה לכדי תורה שלמה.

אמנם הדיקור היפני התפתח מהדיקור הסיני, כאמור, אך יש ביניהן מספר הבדלים. ראשית, הדיקור הסיני מתבסס על בדיקת הדופק והלשון של המטופל, אשר עשויים לרמז על חוסר איזון בגוף. לאחר הבדיקה, המטפל ישאל את המטופל מספר שאלות, בכדי לאמת את מה שעלה בבדיקה, ויבחר את נקודות הדיקור.  הדיקור היפני, להבדיל, מתבסס על בדיקת רפלקסים, כלומר, נקודות רגישות וכואבות בגוף (בד"כ בבטן, בצואר, בגב ובראש). לאחר הבדיקה, המטפל מצליב את הרפלקסים ומאתר תבנית, או תבניות, של חוסר איזון בגוף, על פיהן יבחר את נקודות הדיקור.

סוגי הדיקור היפני

שיטת הדיקור היפני מציעה מספר סוגי טיפולים. ראשית, דיקור יפני קוסמטי, אשר נועד לשיפור ולשימור מראה עור פנים צעיר ובריא, תוך עידוד המטבוליזם של תאי העור, והחייאתם.  זאת ועוד, הטיפול עוזר בהאטת תהליך ההזדקנות, תוך ניצול מיטבי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו.  הטיפול מעניק לחות לעור הפנים. כמו כן, טכניקת הטיפול תגרום למילוי ולטשטוש הקמטים, ואף ישפר משמעותית את גמישות שרירי הפנים, יחזק וימתח אותם.

באותו עניין, מוצע גם דיקור פנים יפני, אשר מציע דיקור במחטים זעירות בנקודות מפתח בפנים. זאת, משום שלאותן נקודות יש השפעה על ייצור מוגבר של קולגן ושל אלסטין, התורמים למראה עור גמיש וחלק.

שני סוגי הדיקור היפני אשר פורטו לעיל מתמקדים למעשה במראה העור. להבדיל מהן, דיקור ראש יפני מציע פתרונות למצוקות הקשורות ליתר איברי הגוף ולסימפטומים כרוניים שונים, כגון כאבי גב, שבץ מוחי, אסטמה, פצעי הרפס, בעיות עיניים וכד'.

חשוב לציין כי הדיקור היפני הינו טיפול טבעי, אשר אינו עושה שימוש בכימיקלים, אלא רק במחטים דקיקות. ובלחיצה על נקודות מסויימות בגוף, אשר-כאמור- תורמת לשיפור תפקודו הביולוגי, מטפל במחלות ואף מונע אותן, במהירות וביעילות.

כמה מילות סיכום…

שיטת הדיקור היפני הינה בעלת השפעה מהירה ויעילה בכאבים ובבעיות אורתופדיות, כגון בעיות גב, ברכיים, כתפיים, צוואר, שכמות ומפרקים.  כמו כן, הדיקור היפני תורם לשיפור מצבו הביולוגי הראשוני של המטופל, היינו, שיפור זרימת דם, שיפור תפקוד איברים פנימיים כדי שהגוף יוכל להתמודד ביעילות רבה יותר עם בעיות שונות, טיפול, מניעה ושיפור בכל הנוגע למחלות כרוניות.

אין חכם כבעל נסיון, כך אמרו חז"ל. במילים אחרות, כדי להווכח ביעילות השיטה בטיפול במגוון מחלות כאבים ובעיות, כדאי "לטעום" ממנה. לשם כך, צרו קשר על מנת שנוכל להתאים לכם את המטפל המתאים ביותר בדיקור יפני עבורך, באיזור מגוריך. לאחר הטיפול, נשמח לשמוע את חוות דעתך על המטפל ועל הטיפול בכלל.