title
לחצו להתקשרות:

יתרונות הדיקור היפני

כעת, הגיע הזמן לדון ביתרונות הדיקור היפני, ומדוע כדאי לבחור בו כשיטת טיפול, או ככלי לפתרון. אנו בחברת המקור לרפואה משלימה עושים הכל כדי שיתרונות טיפול זה יבואו לידי ביטוי בטיפולים שתקבלו בפועל.

יתרונות הדיקור היפני יומחשו  תוך הצגת ההבדלים שבין דיקור סיני,ההבדלים בין הרפואה היפנית לבין הרפואה הסינית בכלל, יתרונות הדיקור היפני, האוכלוסיות שיוכלו להפיק תועלת מהדיקור היפני ומחיריו. נתחיל בסיקור ההבדלים בין הרפואה היפנית לבין הרפואה הסינית.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

דיקור יפני לעומת דיקור סיני

הרפואה היפנית והרפואה הסינית: מצא את ההבדלים

ההבדל נובע מכך שהרפואה היפנית מתבססת על הרפואה הסינית, שהיא תורה עתיקה יותר.  התיאוריה העומדת בבסיס שתי השיטות הינה זהה. הרפואה היפנית, להבדיל, מהווה ענף ברפואה הסינית המסורתית, אשר התפתח באופן שונה בשל התרבות השונה, התנאים ואופי החברה היפנית. הבדל משמעותי נוסף הוא בטכניקות הטיפול. הרפואה היפנית פיתחה הבחנת בטן (מישוש הבטן), אשר תואמת את הממצאים העולים מתוך מישוש הדופק המשמשת את הרפואה הסינית. איתור רגישות בנקודות מסויימות בבטן, המשפיעות ובמקומות אחרים בגוף משקפת את מצבו האנרגטי של המטופל ואת אופן תפקוד מערכות הגוף השונות. במהלך הטיפול, נבחרות נקודות המשפיעות במידה הרבה ביותר על הנקודות הרגישות הללו.  כתוצאה משיפור מצב הנקודות הללו, משתפר מצבו הכללי של המטופל.

מאחר שהדיקור היפני הינו ענף בתוך הרפואה היפנית, בהקשר זה ניתן לציין כי הדיקור היפני עושה שימוש במחטים דקיקות, דקות יותר ביחס למחטים הסיניות. זאת ועוד, ברוב המקרים, הדיקור היפני אינו מחייב תחושה חזקה של זרם או של כאב, כפי שקורה בדיקור הסיני, ולכן נמנעת, או מתמתנת תחושת אי הנוחות בעת טיפול בדיקור יפני.

יתרונות הדיקור היפני

  • תוצאות מיידיות
  • הקלה על סימפטומים מעיקים
  • טיפול קצר מועד (טיפול אחד נמשך עד שעה וחצי. סדרת הטיפולים בבעיה נתונה עשויה למנות חמישה טיפולים בלבד)
  • אבחון יעיל, מהיר ומדוייק.
  • התאמה אישית של הטיפול למטופל.
  • אינטראקציה דינמית פעילה בין המטפל ובין המטופל, הקשבה מלאה לצרכיו של המטופל ולרצונותיו.
  • השילוב בין העתיק ובין החדש: בעקבות ההתפתחות הטכנולוגיה ביפן, משולבים בטיפול גם מכשירים טכנולוגיים ומגנטים.

למי מתאים הדיקור היפני?

המאמרים הקודמים הציגו מגוון בעיות ומצוקות שהדיקור היפני יכול לתת להם מענה יעיל.

מתוך כך נובע כי דיקור יפני עשוי לספק פתרונותלהתאים לכולם: לנשים – בטיפולי פוריות, הרות, לאחר לידה, למתבגרים – הנמצאים בתקופה של חוסר איזון הורמונלי וחוסר איזון בכלל, ויכולים להפיק תועלת רבה מדיקור יפני, אשר תורם להשבת האיזון.

דיקור יפני יתאים במיוחד לילדים, בשל השימוש במחטים דקות ועדינות יותר מהמחטים המשמשות בדיקור הסיני, ולכן טיפול כזה יכול להיות מפחיד ומאיים פחות.

נוסף על כך, דיקור יפני יכול להתאים לאנשים הסובלים ממגוון בעיות אחרות: בעיות עיכול (מעי רגיז, קרוהן, קוליטיס), אסטמה, מיגרנות, כאבי גב ושאר בעיות אותופדיות,  איזון בלוטת התריס ותמיכה בטיפולים כימותרפיים.

נקודה חשובה היא שהטיפול היפני נותן תוצאות מיידיות ויעילות, ולכן הוא מתאים לכל מי שמחפש את התוצאות המיידיות והמהירות.

יחד עם זאת, אם יש לכם פוביה למחטים, חישבו פעמיים אם אתם מעוניינים בטיפול כזה. גם אם לא, הרפואה היפנית מספקת פתרונות חלופיים יעילים לא פחות.

דיקור יפני: מחירים

טווח המחירים לטיפול יחיד בקליניקה פרטיות  100-250 ש"ח, ואילו טווח המחירים לטיפול ראשון מקיף במסגרת זו נע בין 300-450 ש"ח. המחירים במרכז, כמובן, גבוהים יותר ממחירי הטיפול בפריפריה.

נקודה חשובה בהקשר זה היא שבעלי ביטוח "מושלם" בכללי ישלמו מחיר הנע בין 85-100 ש"ח לטיפול, ויכולים לקבל עד 16 טיפולים לשנה.

חשוב לזכור כי לא ניתן להתייחס למחירו של שום טיפול מבלי להתייחס גם לאיכותו. במילים אחרות, האם ישנה תמורה הולמת לכסף שאנו משלמים, וכן משך הטיפול. בהקשר זה, יש לציין כי בד"כ, הטיפולים המוצעים ע"י קופ"ח קצרים יותר, יחסית לטיפול שניתן בקלינקה פרטית. לפיכך, ייתכן כי הכסף אינו הגורם היחיד בשיקול האם לפנות לדיקור יפני, וכמה אני מוכן לשלם תמורתו. ההחלטה תלויה בזמן שיש להשקיע בפתרון המצוקה ממנה אנו סובלים, ובאיכות הטיפול, כפי שאני תופס אותה.

לסיכום: לדיקור היפני יתרונות רבים, אשר הומחשו במאמר זה וגם במאמרים הקודמים אשר עסקו בתחום. לכן, אם אתה סובל ממצוקה אקוטית או כרונית, ומחפש תוצאות מיידיות, כפי שלא חווית עד היום, צור עמנו קשר על מנת שנוכל להתאים לך אישית את המטפל הנכון לך, באיזור מגוריך.