title
לחצו להתקשרות:

הומאופתיה לילדים ותינוקות

כפי שצויין במאמר הקודם, ובודאי יעבור כחוט השני גם במאמרים הבאים בנושא ההומאופתיה, מדובר בשיטה בת 200 שנה, המתייחסת אל האדם כאל מכלול, קרי, גוף, נפש ורוח. המחלה שממנה סובל האדם המגיע לטיפול, אינה ישות בפני עצמה, אלא ביטוי של הפרת איזון בגוף.

מאחר שמאמר זה יעסוק בדור הצעיר, כלומר, בילדים ובתינוקות בהקשר הטיפול ההומאופתי, חשוב להקדים ולציין כי תינוקות וילדים חולים לעיתים קרובות מאוד. מדובר בתהליך טבעי שבו מתחזקת המערכת החיסונית שלהם, אך כאשר הילד נופל למשכב אחת לכמה ימים, ומקבל מינונים הולכים וגדלים של אנטיביוטיקה, ללא הטבה משמעותית (עובדה שהמחלה חוזרת!)  ייתכן כי זהו רמז לכך שכדאי לשקול פתרון אחר.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

הומאופתיה לגיל רך

הומאופתיה לילדים, אם כן, מתבצעת באופן פרטני. התאמת התרופה תיעשה לאחר תשאול מקיף של ההורים לגבי הרגליו של הילד, חלומות שחולם בלילה, הרגלים, מבנה גוף, דרך חשיבה ומרכיבים אחרים באישיותו ובעולמו. מאחר שהטיפול כל כך עדין,  הומאופתיה לתינוקות, עשויה להוות טיפול יעיל ביותר. תינוקות רבים סובלים בעיקר מבעיות אף-אוזן-גרון, אך גם בעיות עיכול, בעיות בדרכי הנשימה, הפרעות שינה, עור, עיכול וקשיים התפתחותיים נפוצים בקרב תינוקות.  טיפול הומאופתי לילדים ותינוקות יכול לעזור מאוד, בכך שיאפשר  לרדת בהדרגה מתרופות כרוניות שילדים מקבלים, כגון אנטיביוטיקה כטיפול מניעתי, בודיקורט, וונטולין, קורטיזון וכו', אשר לטווח הארוך, מחלישות את מערכת החיסון ומזיקות לבריאות.

לאור האמור לעיל, נשאלת השאלה, אילו טיפולים הומאופתיים נפוצים בקרב ילדים?

ראשית, ידוע כי ההומאופתיה הקלאסית נפוצה ויעילה במיוחד בקרב תינוקות וילדים. הסיבה לכך נעוצה, קרוב לודאי, בעובדה כי ההומאופתיה הקלאסית מטפלת במגוון רחב של מצבים, לדוגמא:

טיפול הומאופתי בתינוקות – מיועד לטבל בבעיות של יניקה, גזים, הפרעות שינה, פריחות , קשיי נשימה, בקיעת שיניים קשה, שלשולים, הקאות, מצבי חום והתקררות, שפעת, רפלוקס, רגישות לחלב, טורטיקוליס ועוד.

טיפול הומאופתי בילדים – מיועד לטפל בקשיים של זכרון, קשיי תקשורת, קשיי ויסות ותחושה, דלקות אוזניים חוזרות, דלקות גרון, התקררויות, שיעולים ואסטמה, נזלת כרונית, הרטבות בגיל מאוחר יחסית, פצעי בגרות, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות, פחדים וחרדות, קושי להתחבר עם ילדים אחרים ועוד.

הומאופתיה לטיפול בהפרעות קשב וריכוז

מן המפורסמות הוא, שהומאופתיה והפרעות קשב וריכוז הינו שילוב מנצח. כיום, ילדים רבים מאובחנים כסובלים מהפרעות קשב וריכוז, או ADHD (הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות). התרופה הנפוצה ביותר לטיפול בהם הינה ריטלין, הנחשבת חרב פיפיות. ראשית, משום שנטילתה גורמת לתופעות לוואי רבות כגון נדודי שינה, דיכאון, מפחית תיאבון, עיכוב גדילה, תופעות פסיכיאטריות ועוד. שנית, הנגישות הגדולה של התרופה מעוררת חשש של שימוש לרעה. מורים דוחקים בהורים לתת ריטלין כשהילד מפריע למהלך השיעור, והורים נכנסים למצוקה כשעליהם להחליט אם התנהגותו של בנם נחשבת נורמלית או מצריכה טיפול תרופתי. במילים אחרות, אם הילד יקבל ריטלין, יושג מעין "שקט תעשייתי", אך לא לאורך זמן. פרט לכך, הילד יסבול מתופעות הלוואי המצויינות לעיל, אשר יכולות להחמיר עם הזמן, ויחווה הפסד בכל הקשור לאיכות החיים. הטיפול ההומאופתי בהפרעות קשב וריכוז הינו טבעי, ללא כימיקלים ותופעות לוואי, והעיקר, פותר את הבעיה מהשורש ולכן הפתרון הינו קבוע ולאורך זמן, במקום הפתרון הזמני המוצע על ידי מתן ריטלין.

לסיכום: ניתן להבין מבין השורות כי התועלת לילדים ולתינוקות מטיפול הומאופתי הינה עצומה, הן משום שמדובר בטיפול טבעי, אשר מחפש לזהות את שורש הבעיה, את מכלול הגורמים שהובילו להיווצרותה, וזאת במקום להתייחס אל המחלה ו/או אל תסמיניה כאל ישויות בפני עצמן. ילדיכם, בין אם בגיל ינקות או בוגרים יותר, נמצאים בתחילת חייהם ואין סיבה שיחוו סבל של שנים רבות וירידה באיכות החיים ברמות משתנות. קחו אותם עוד היום לטיפול הומאופתי, אשר יבטיח להם שנים רבות של בריאות ואושר ללא דאגות, כפי שצריך להיות בתקופה הילדות. אנו בחברת המקור לרפואה משלימה נחבר אתכם אל ההומאופת המתאים ביותר לילדיכם ולקושי/קשיים שלו באיזור מגוריכם, כי איכות חיים היא העיקר.