title
לחצו להתקשרות:

סוגי הומאופתיה וענפים קיימים

באופן אירוני, עם הקידמה ועם ההתפתחויות המשמעותיות בעולם בתחומי הטכנולוגיה, המדע, הרפואה ועוד, אנשים דווקא חולים יותר. ייתכן שגם בעבר אנשים היו חולים, אך כיום, עם התרחבות המודעות למחלות ולהפרעות למיניהן, הן בהיבט הגופני והן בהיבט הנפשי, ייתכן שאנשים יותר גלויים לגבי המחלות וההפרעות מהם הם סובלים. התוצאה הבולטת היא שאנשים פונים לפתרונות חלופיים, מחוץ למסגרת הרפואה הקונבנציונלית. ההומאופתיה על ענפיה הינה אחד הכיוונים הנפוצים אליו אנשים פונים על מנת למצוא פתרון לבעיות בריאותיות, נפשיות ולעיתים גם תפקודיות.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

רפואה הומאופתית

מאמר זה יציג אחדים מסוגי ההומאופתיה הרבים והמגוונים, על ההבדלים ביניהם ועל האוכלוסיות או הבעיות בהן כל שיטה יכולה לטפל ביעילות.

הומאופתיה קלאסית

ההומאופתיה הקלאסית הינה שיטת ריפוי בת למעלה מ-200 שנה. בבסיסה של השיטה ההבנה כי האדם בריא מיסודו. מחלה מסמנת יציאה מאיזון, כאשר הביטוי לכך הוא תסמינים פיזיולוגיים ונפשיים. ההומאופתיה הקלאסית מכוונת לחזק את היסוד הבריא הטמון בכל אדם, הלא הוא הרוחניות. בסיס נוסף להומאופתיה הקלאסית הינה אפיון מלא של כל אדם המגיע לטיפול, וזאת מתוך התובנה כי מה שגורם לאדם אחד לחלות, או לצאת מאיזון, לא ישפיע באותה הצורה על אדם אחר.

הומאופתיה מודרנית

ההומאופתיה המודרנית מהווה גשר בין ההומאופתיה הקלאסית ובין המדע המתפתח והידע המצטבר לאורך השנים במדע וברפואה. במילים אחרות, שיטה זו משלבת בתוכה ידע עדכני בפיזיולוגיה, ביוכימיה ופתולוגיה. התרופות בהומאופתיה המודרנית (הידועה גם כהומוטוקסיקולוגיה) עושות שימוש בכל חומר בעולם – החי, הצומח והדומם – בכדי לעזור לגוף להתמודד עם מצב של חוסר איזון, או מחלה, קרי לסלק את הרעלים אליהם אנו חשופים כל חיינו בצורה עדינה וכמעט בלתי מורגשת.

זן הומאופתיה

זן הומאופתיה מתייחסת לשיטה בתוך התחום הרחב הנקרא רפואה הומאופתית. מדובר על שיטה אשר מכוונת לרפא את השילוש הקדוש גוף-נפש-תודעה. הדבר כרוך בריפוי שלושת הרמות הבאות במכלול הנקרא "אדם": ריפוי הרגישות שבנפש, ובכך רפא את הילד הפנימי. שנית, ריפוי התודעה והרגש באמצעות מרקחות הומאופתיות (=רמדי'ז) ולבסוף, ריפוי הגוף באמצעות צמחים, מלחי רקמות, תזונה ותמציות אם. גישה זו דוגלת באמונה כי רק טיפול המתייחס לכל שלושת המימדים הללו תוביל לריפוי מלא.

המכנה המשותף לכל השיטות הנמצאות תחת מטריית ההומאופתיה ישנם מספר עקרונות משותפים:

  1. חוק הדמיון: "דומה בדומה יירפא". אנרגיה רוחנית אשר יכולה לגרום להופעת סימפטומים אצל האדם הבריא, מסוגלת לרפא את אותם הסימפטומים באדם החולה.
  2. עקרון המנה המינימאלית: מתן המינון המינימאלי, \של הרמדי (=מרקחת) ההומאופתית בכדי להשיג את ההשפעה המרבית, אשר איננה כרוכה בתופעות לוואי כימיות.
  3. עקרון המנה היחידה: ההומאופתיה התייחסותה הוליסטית (ההתייחסות לאדם כיחידה גופנים-נפשית- רוחנית), ולכן תינתן רק מרקחת (רמדי) אחת, מחומר אחד בלבד, המתאימה לאדם במצב בו הוא נתון. כלומר: רמדי אחת, על-פי המכלול השלם והמלא של הסימפטומים המנטאליים, האמוציונאליים והפיזיים.הומאופתיים אשר דבקים ופועלים לפי דרך זאת מכונים "הומאופתיים קלאסיים", וגישה זו מהווה את היישום הגבוה ביותר של ההומאופתיה הקלאסית.

זילי הומאופתיה

זילי הומאופתיה  מתייחס לשיטה המשלבת בין ההומאופתיה הקלאסית ובין הרפואה הקונבנציונלית. שיטה זו עושה שימוש בעיקר בצמחים לריפוי בעיות רבות מהן אנשים סובלים.  בהקשר זה, חשוב לציין תרופות, או מרקחות הומאופתיות על בסיס הצמחים פליסטולה, ספיה  ובלדונה, שהם דומיננטיים במרקחות (=רמדי) ההומאופתיות.

צמחים הומאופתיים

פליסטולה מיוצרת מהפרח כלנית, משתייכת כמובן לעולם הצומח ומתקשרת אל דמות אישה תלותית, כנועה, מרבה לבכות, ביישנית ומשנה מצבי רוח והחלטות בתדירות גבוהה. יש לה תחושת נטישה חזקה מאד, פוחדת ממקומות צרים וממקומות הומי אדם. איברי ומערכות הגוף אליהן מתקשר הצמח, והמרקחת שמכינים ממנו, הם התודעה, הראש, הפנים, הפה, לשון, שיניים, עיניים (ראיה), אזניים (שמיעה), גרון, חזה, בטן, פי הטבעת, גפיים, מערכת הנשימה, שינה, הזעה, שלפוחית השתן. הסימפטומים הכלליים קשורים לקושי לשאת תחושת מחנק, דחייה ממזונות כגון: חמאה, ביצים, פירות, בשר, מזון חם. תשוקה לאוכל קר, משקאות אלכוהוליים, גלידה, חמאת בוטנים, גבינה צהובה.

ספיה (מופק מהדיונון): נחשבת לתרופה הומאופתית המתאימה במיוחד לאיזון הורמונלי אצל נשים, בפרט דכאון לאחר לידה, גלי חום/קור, אך גם לבעיות עור, כאבי ראש המלווים בבחילות ובסחרחורות. אנשים העשויים להזדקק לספיה הינם בעלי המאפיינים הבאים: הרגשה של תקיעות , קיפאון , חוסר זרימה. תחושה מתמדת של עצבנות וחוסר שקט המלווים בעייפות, אדישות לחיים ולמשפחה. הרבה חיכוכים עם בן הזוג.

נשים התופסות תפקיד של קורבן – מטפלות בילדים עד כלות הכוחות, ולא דואגות לעצמן. התהליך מרוקן אותן וגורם להן להיות עצבניות וכועסות בעיקר כלפי הסובבים אותם אשר מצטיירים כגורם של כל המתח והלחץ. הרגשה שצריכים לעשות דברים בניגוד לרצונם , לעשות מה שלא רוצים לעשות.

בלדונה – צמח המתאים לטיפול בהצטננות, או למחלות דרכי הנשימה. כמו כן, יכול להתאים כמעין "עזרה ראשונה" במצבים הבאים: חום מאוד גבוה יובש בפה ובגרון. הכל קורה מהר  ופתאומי. גרון אדום וכואב. כאב בגרון בזמן בליעה  או שתייה. כל תנועה, מגע, רעש גורמת לכאב או  להחמרה במצב. חוסר צימאון, או שיש צמא אבל  כואב מאוד לשתות. הכרה מעורפלת, הוזה מדבר  שטויות, רואה מפלצות. למעשה, זו תרופה הפונה לתסמינים רבים.

ההומאופתיה הינה קשת רחבה מאוד, הכוללת בתוכה סוגים רבים של טיפולים, כך שכל אחד יוכל למצוא בהם את המענה היעיל והמתאים לו ביותר.

אנו בחברת המקור לרפואה אלטרנטיבית טבעית מאמינים בהתאמה מיטיבית בין מטפל ובין מטופל, ונמצאים כאן כדי לסייע לכם למצוא טיפול המתאים לכם ביותר ולהוביל לשיפור באיכות החיים.