title
לחצו להתקשרות:

מיצוק והצערת עור פנים טבעית

הרפואה המשלימה מציעה מגוון פתרונות טבעיים למיצוק, מתיחה והצערה של עור הפנים. קיימים טיפולים טבעיים ביתיים ועצמאיים, כמו שימוש בתכשירים ומשחות טבעיות, ביצוע טיפול פנים טבעי בבית או תרגול התעמלות פנים, או כרוכים באנשי מקצוע רלוונטיים, לדוגמא במקרה של דיקור קוסמטי וטיפול פנים אצל קוסמטיקאית. קיימות שיטות המשתמשות בטכנולוגיות מתקדמות, כדוגמת טיפולי פנים בלייזר או בגלי רדיו.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

טיפולי פנים טבעיים

טיפולי פנים טבעיים

טיפולי פנים טבעיים מאפשרים לתחזק, לנקות ולמצק את עור הפנים. טיפול פנים טבעי מיועד להזין את העור במרכיבים חיוניים, תוך שיפור מצבו והקניית מראה צעיר, בריא וזוהר. את טיפולי הפנים הטבעיים ניתן לבצע בבית באופן עצמאי או אצל קוסמטיקאית מקצועית. לצורך הטיפול ניתן להשתמש במשחות, קרמים ותכשירים טבעיים על בסיס צמחי הקיימים בשוק, או לחילופין ברקיחות של מסיכות ותמיסות מפירות, ירקות, תבלינים, עשבי מרפא ורכיבים ביתיים נוספים. טיפולי פנים מתאימים עבור כל הגילאים, שכן אינם כרוכים בפרוצדורות פולשניות ואינם מלווים בתופעות לוואי וסיכונים משמעותיים.

התעמלות פנים

התעמלות פנים מהווה טיפול משלים להצערה ומיצוק עור הפנים, במהלכו מבצעים תרגילים המיועדים לחיזוק שרירי הפנים. ביצוע התרגילים למשך עשר דקות ביום מביא להתקצרות והתרוממות שרירי הפנים, באופן המאפשר מתיחת פנים טבעית. מדובר בטיפול אלטרנטיבי להצערת עור הפנים, אשר אינו כרוך בשימוש בחומרים או אמצעים פולשניים. עם זאת, יעילות תרגול התעמלות הפנים טרם הוכחה מחקרית באופן מוחלט. ניתן ללמוד את התרגילים באמצעות סרטונים באינטרנט או ב-DVD, וכן אצל קוסמטיקאיות ומאמני כושר בעלי התמחות בתחום. ניתן להשתתף בסדנאות קבוצתיות או אישיות, האורכות כשעתיים וחצי ועולות בין 200 ל-1500 שקלים.

שינויים תזונתיים

התזונה היומיומית משפיעה על בריאות הגוף כולו, כולל על בריאות ומראה עור הפנים. תחומי הנטורופתיה וההומאופתיה דוגלים בהימנעות מצריכת מזונות מעובדים, מאכלים המכילים קמח לבן וסוכר לבן, משקאות אלכוהוליים וכן עישון סיגריות, לצורך שמירה על מראה עור פנים בריא, חיוני ובוהק. הוספת ירקות ופירות טריים (בייחוד כתומים וירוקים) לתזונה היומית מסייעת לשיפור מראה העור, שכן אכילתם מסייעת לייצור הקולגן בגוף, האחראי על אלסטיות וגמישות העור. צריכת דגנים מלאים, בוטנים, אגוזים, גרעינים ודגים גם היא חיונית לשיפור בריאות העור.

דיקור קוסמטי

אקופונטורה קוסמטית מהווה טיפול טבעי למתיחת עור הפנים, הלקוח מהרפואה הסינית המסורתית. טיפול משלים למיצוק עור הפנים באמצעות דיקור קוסמטי מאפשר לעכב תהליכי הזדקנות של עור הפנים, תוך צמצום נזקי גיל, סטרס ומזג אוויר. הטיפול מתבצע על ידי עיסוי פנים והחדרת מחטים עדינות ודקיקות לנקודות ספציפיות בפנים. הדיקור גורם להאצת תהליכי מטבוליזם טבעיים בתאי העור, ולעידוד בניית הקולגן והאלסטין, התורמים למיצוק העור. העיסוי מאפשר לשפר את זרימת אנרגיית הצ'י במרידיאנים (התעלות האנרגטיות) ולהאיץ את זרימת הדם בגוף. מדובר בהליך טבעי ובטוח, שאינו כרוך בתופעות לוואי וסיכונים בריאותיים. טיפול טבעי למתיחת פנים בעזרת דיקור קוסמטי מתאים לצורך הרמת עפעפיים, טשטוש קמטים, טיפול בכתמי עור ובעור פנים נפול וחסר חיוניות.

טיפול באור

ניתן להשתמש בטכנולוגיות מבוססות אור, דוגמת אינפרא אדום, ILP, פוטורג'וביניישן ופוטודינמי לצורך הצערה, מיצוק ומתיחה טבעית של עור הפנים. שיטות אלו פועלות באמצעות פתיחת נקבוביות העור, באופן המאפשר להחדיר חומרי הזנה חיוניים לעומק שכבות עור הפנים. אנרגיית האור מחממת את הרקמות התת-עוריות לצורך הגברת ייצור האלסטין והקולגן, וכן חימום ופירוק פיגמנטים הגורמים לכתמי עור. מדובר בטיפול בטוח וקל יחסית, שאינו כרוך בכאבים, תופעות לוואי וסיכונים מלבד אדמומיות מקומית קלה. לרוב יש צורך ב-6 עד 10 טיפולים לתוצאות מקסימליות. הטיפולים מתאימים לנשים וגברים בגילאי 28-32.

טיפול בגלי רדיו (RF)

טיפול למתיחת פנים טבעית באמצעות גלי רדיו מאפשרת למצק את עור הפנים ולשפר את מרקמו ומראהו. במהלך הטיפול, משתמשים באנרגיית גלי רדיו בתדירות גבוהה לצורך חדירה אל השכבות התחתונות בעור הפנים. הטיפול מאפשר לרפא ולתקן פגמי עור. הטיפול יעיל לטשטוש צלקות, אקנה, מיצוק העור והרמת פנים. הטיפול כרוך בכאבים, ומתאים כטיפול תומך לצד פילינג וטיפולי פנים נוספים. טיפולי פנים בגלי רדיו מתבצעים במרכזי רפואה אסתטית, מצריכים לרוב מינימום של חמישה טיפולים ועולה החל מ-1600 שקלים לטיפול.

טיפול בלייזר

הקרנת קרני לייזר עוצמתיות בצורה מבוקרת וממוקדת מביאה לאידוי בשכבות העור העמוקות, תוך סילוק תאי עור מתים והעלמת קמטים, כתמים ופגעי עור. לאחר טיפול הפנים בלייזר, מתרחשת צמיחה מחודשת של רקמות עור צעירות ורעננות. הטיפול כרוך בתקופת החלמה קצרה ותופעות לוואי מינימליות, אם כי מדובר בטיפול אגרסיבי וכואב יותר מטיפול באור או בגלי רדיו. תופעות הלוואי עלולות להיות נפיחות, תחושת צריבה, כאבים ופיגמנטציה. הטיפול מתאים עבור בני 35 ומעלה, הסובלים מנקבוביות עור פעורות וצלקות עוריות. ההליך מבוצע על ידי רופא פלסטיקאי מוסמך, ועלותו עומדת על 7500 שקלים בממוצע לטיפול. לרוב יש צורך בשלושה טיפולים בממוצע.

פילינג

טיפול בפילינג לפנים מסייע להמיס, להשמיד ולסלק תאי עור מתים, תוך הותרת עור הפנים רך, רענן, בוהק וחף מקמטים וכתמים. טיפולי פילינג עשויים להיות שטחיים, בינוניים או עמוקים, כאשר ההבדל טמון בריכוז החומרים ובעומק חדירתם לשכבת העור. הפילינג עשוי להתבצע בטכניקה כימית (שימוש בתרכובות הגורמות לקילוף עור הפנים) או מכאנית (שימוש בגרגירים, אבן יהלום ותכשירים המשפשפים את העור). הטיפול מתאים לכל הגילאים ואינו כרוך בסיכונים משמעותיים.

לסיכום, הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב של טיפולים טבעיים למיצוק, מתיחה והרמת עור הפנים, תוך חיזוקו, הזנתו ושיפור מראהו החיצוני. הטיפולים הטבעיים עשויים להתבצע באופן ביתי או על ידי אנשי מקצוע, באמצעות שיטות ביתיות או טכנולוגיות מתקדמות.

.