title
לחצו להתקשרות:

טיפול בחרדות

המאמרים הקודמים הציגו את ההגדרה הכללית למונח "חרדה", ואף את סוגי החרדות הקיימות. מבין השורות, עולה התובנה כי חרדות עשויות לפגום בתפקוד היומיומי, ולחסום אדם מהתפתחות ומהנאות שונות. במאמר זה, השאיפה היא לעשות צעד אחד קדימה ולהעביר את המסר על פיו יש מה לעשות בנדון. אפשר בהחלט לעזור לאדם הסובל מחרדות ומפחדים, ולהשיב לו את איכות החיים שאבדה.

אנו בחברת המקור לרפואה משלימה נמצאים כאן כדי לעזור לכם למצוא את הפתרון המתאים לכם ביותר, כדי שכל האמור לעיל יקרה לשם כך, מאמר זה יציג אחדים מסוגי הטיפולים לחרדה.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

חרדות ומה שניתן לעשות?

היפנוזה

ההיפנוזה ידועה כתהליך טיפולי המעלה דברים מהלא מודע אל המודעות. זאת, באמצעות סוגסטיה מהמטפל אל המטופל לחוות סדרה של שינויים בתחושה, בתפיסה, בהתנהגות המוטורית וברגש. לפיכך, טיפול בחרדה בהיפנוזה עשוי להביא אל תודעת האדם את שורשי החרדות, ואת האירועים שגרמו להן להופיע מלכתחילה.

יש לציין כי זו אינה נוסחת קסם, אך בהחלט טיפול אשר בכוחו לתת לאדם הסובל מחרדות כלים יעילים יותר להתמודדות עמן.

טיפול דינמי

סוג טיפול זה ראשיתו בפרויד, וממנו צמחו מספר זרמים, אשר ביסוד כולם עומדת ההנחה כי ישנו "מקום" בנפש האדם, הנקרא "לא מודע", ובו מאוחסנות כל החוויות מהילדות המוקדמת, לעיתים דברים שאין אנו מסוגלים לזכור. טיפול דינמי בחרדה ינסה לזהות ולעבד את כל אותן חוויות ילדות מוקדמות, הקשרים המוקדמים עם דמויות משמעותיות וחוויות מודחקות, לעיתים גם משלבי חיים מתקדמים קצת יותר, בכדי לפרום את קשר החרדה, ולשחרר את האדם מכבליה.

הומאופתיה

גישה טיפולית הרואה את האדם כמכלול, ומתייחסת הןם לסימפטומים של הבעיה שהוא מציג, והן לאורח חייו, להרגליו, לאישיותו ולנטיות לבו. כמו כן, ההומאופתיה מתבססת על העקרון "דומה בדומה יירפא", היינו, אם ניתן לאדם חולה את החומרים אשר יגרמו לאדם בריא לחלות באותה מחלה, הוא יחלים. טיפול בהומאופתיה בחרדות ידוע כיעיל ביותר, משום שהוא מציע מגוון תרופות, הידועות כ"רמדיס" (remedies) להתמודדות מיידית, אשר תקל את החיפוש אחר התרופה ההומאופתית המדוייקת ביותר לאדם המגיע לטיפול.

נוירופידבק

סוג של ביופידבק שבמהלכו המוח רושם בזמן אמת את פעילותו, על מנת ללמד ולאמן את המטופל לווסת את גלי המוח במצבים שנחשבים בעייתיים מבחינתו. נוירופידבק בחרדה עשוי להיות יעיל ביותר, משום שהוא משקף לאדם הסובל את דפוסי המוח בעת מצב החרדה. אזי, המטפל יכול להמשיך לשלב הטיפול, הכרוך בלאמן את האדם הסובל מחרדות לווסת את פעילות המוח ובכך למנוע מהחרדה לחזור על עצמה, או לכל הפחות, להפחית את תדירותה ואת חומרתה.

ישנן דרכים רבות ומגוונות, לטיפול בחרדה ללא תרופות, כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה, שבמהלכו המטפל והמטופל ינתחו את הגורמים לחרדה, ואת ההתנהגויות להן היא גורמת, ויעבדו על שינוי בדפוסי החשיבה, בכדי למנוע את הישנותה של החרדה בעתיד, או בכדי להפחית את רמתה, כך שתפריע לאדם בחייו במידה פחותה. טיפול פסיכולוגי בחרדה  או טיפול פסיכותרפויטי בחרדה בכלל, עשויים להתמקד הן בסיבה לחרדה, והן בתוצאותיה, במישור הרגשי, ההתנהגותי, החברתי והקוגניטיבי, בכדי לעזור לאדם תחילה להבין את הסיבה ואת התוצאה, אך גם לקבל כלים להתמודד עם החרדה, במקום לברוח ממנה ולהמנע ממנה, דבר אשר רק יחמיר את המצב.

להבדיל, ישנם המאמינים כי אמנם עדיף להמנע מתרופות כימיות לטיפול בחרדה, על מנת שלא להעמיס על הכבד את תהליך פירוקן הארוך, אך ישנם פתרונות טבעיים רבים, קרי, תרופות סבתא לטיפול בחרדות, סוגים שונים של תה צמחים –פסיפלורה, מליסה, שמיר, לבנדר, שיבולת שועל, כולם מרגיעים את מערכת העצבים. כמו כן, טיפול בחרדות בויטמינים ידוע כיעיל, ולרוב אינו מחייב נטילת תרופות כמו ציפרלקס ורסיטל במקביל. אדרבא, ידוע כי מחסור ב-ויטמינים מקבוצת B ובחומצה פולית קשורים באופן הדוק להתעוררותן של חרדות.

לסיכום, מאמר זה הציג את הפתרונות הזמינים כיום לטיפול בחרדות. סביר להניח כי התחברתם לפחות לאחד מהם, אשר נראה לכם המתאים ביותר למצבכם ולצרכיכם.

חשוב שתדעו כי אינכם לבד. ישנם רבים הסובלים מחרדות ברמה כזו ואחרת. לפיכך, ישנם גם טיפולים ושיטות רבות אשר יקלו עליכם.

אנו בחברת המקור לרפואה משלימה נעזור לכם לסלול את הדרך אל שיטת הטיפול ואל המטפל המתאים ביותר באיזור מגוריכם, אשר יגלה אמפתיה, יקשיב לכם ויתן לכם כלים לשינוי, לדרך חיים בריאה ונכונה יותר עבורכם.