title
לחצו להתקשרות:

טיפולי אוסטאופתיה ושימושיה

בוקר אחד, אנחנו מתעוררים ולא יכולים להזיז את היד, את הרגל, או כל איבר אחר. הכאב הוא כל כך גדול, ולעיתים מקרין גם לאיברי גוף אחרים, עד כי התנועה מוגבלת, והשינה נפגעת, כי מי יכול לישון כשכואב כל כך. למעשה, איכות החיים נפגעת. מה אפשר לעשות? אפשר בכלל לעשות משהו? האם אתם מוכנים לעשות את הצעד כדי להפחית ואפילו לרפא לגמרי את הכאב ואת הסבל, ובכך להחזיר לעצמכם את איכות החיים?

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

שימושי אוסטאופתיה

מאמר זה יעסוק באוסטאופתיה, בטיפולים שהיא מציעה והיכן ניתן להפיק ממנה את התועלת הגדולה ביותר.

כאבי ראש ועורף
כאבי ראש
כאבים בכתף שמאל או כתף ימין
כאבי כתפיים
כאב בצוואר - כאב שמקורו בעמוד השדרה הצווארי
כאבי צוואר
כאבים שמקורם בעמוד השדרה
כאבי גב

אוסטאופתיה לטיפול בכאבי גב

בכדי להבין היכן נכנסת האוסטאופתיה לטיפול בכאבים בגב, וכיצד בכוחה לעזור, עלינו לעמוד תחילה על הגורמים לכאב בגב

אם כן, כאבי הגב נובעים משלושה גורמים עיקריים:

  1. היעדר פעילות גופנית: למרבה הצער, רוב האוכלוסיה מנהלת כיום אורח חיים יושבני. במילים אחרות, את מרבית שעות היום אנחנו מבלים בישיבה במשרד, מול הטלויזיה, ליד שולחן האוכל. הקידמה מאפשרת לנו פחות עבודה פיזית. כתוצאה מכך, אנחנו לא מפתחים ולא מחזקים שרירים חשובים בגוף, ולכן מונעים ממנו להפוך עמיד יותר בפני כאבים למיניהם.
  2. יציבה לא נכונה: רבים מאיתנו מבצעים תנועות לא נכונות מתוך חוסר ידיעה. יום אחד, התנועות הללו יתנקמו בנו בדמות כאבי גב. בשפה פשוטה יותר, אנחנו לא שומרים על עצמנו! בכדי למנוע כאבים בגב, פריצת דיסק וכו', יש לשפר ולתקן את היציבה, גם כאשר אנחנו לא מרגישים כאב, כדי שלא נתעורר בוקר אחד ושם יתחיל הסבל.
  3. עומס יתר: לעיתים אנחנו פשוט מעמיסים על הגוף, כאשר אנחנו מרימים או סוחבים חפצים כבדים. אמנם טבעות הסחוס, המחברות בין חוליות עמוד השדרה, מכילות נוזל מיוחד הסופג את הלחצים הללו, אך לא לעולם חוסן. ואז, אותו אדם מתעורר בוקר בהיר אחד, כאשר הוא סובל מפריצת דיסק.

התוצאה של כל הגורמים הללו הוא כאב גב. נשאלת השאל, היכן מוצאים את הפתרון, ולא רק זה, את הפתרון הנכון? נראה כי האוסטאופתיה נותנת מענה יעיל וקבוע לכאבי גב.   זאת, משום שהאוסטאופתיה מתבססת על שיטת אבחון מעמיקה, כדי להבין את מקור הבעיה. זהו טיפול שתואם את הביומכניקה של הגוף, וזורם גם עם הפיזיולוגיה ועם האנטומיה. זאת, מבלי לעשות שימוש בשום תרופה, מכשיר, או שמן לעיסוי. באמצעות הידיים בלבד.

אוסטאופתיה ובפריצת דיסק בגב

פריצת דיסק, או בלט דיסק, גורמת לכאבי תופת, אשר מגבילים את התנועה: לפתע, חושבים פעמיים לפני כל תנועה. אי אפשר להתכופף כמו פעם, אפילו כדי להרים משהו שנפל. לקום, לשבת, לעמוד? תחשבו שוב!

במקרה של פריצת דיסק, הידועה גם כבלט דיסק, הכאב נובע מלחץ המופעל על ידי העצב, שמצידו נגרם בשל המגבלה במפרק, בשריר, או ברקמה הלוחצים עליו. הטיפול באוסטאופתיה  ישחרר את אותו הלחץ ויקל על הכאב.

אוסטאופתיה וטיפול בבעיות הנובעות מכאבי גב וחוסר איזון

והיכן נכנסת האוסטאופתיה לטיפול בעקמת בגב? עקמת בגב ידועה כבעיה מולדת. החדשות הטובות הן שככל שהטיפול באוסטאופתיה ייכנס לתמונה בגיל צעיר יותר, ההידרדרות של המצב תימנע במידה רבה יותר. אם הטיפול באוסטואופתיה יתחיל בגיל מבוגר, יהיה בכוחו להקל על המצב.

ישנן בעיות, או הפרעות אחרות הקשורות לבעיות שלד ושרירים, כמו גם לבעיות גופניות אחרות, וטראומות גופניות, כגון סיאטיקה (אישיאס), שזו בעצם השלכה של פריצת דיסק, או בלט דיסק, וכן כאבי רצפת אגן, או צניחת איברי רצפת האגן.

במקרים כאלה, תפקידה של האוסטראופתיה הינו להחזיר את השלד ואת השרירים לאיזון, ולמנוע את הישנותה של התופעה בעתיד, תוך שיקום פעולת השרירים והשלד.

אוסטאופתיה נגד כאבי צוואר

ישנו מכנה משותף בין כאבי צוואר ובין יתר הבעיות שהוצגו במאמר עד עכשיו. חשוב לציין כי חלק ניכר מהאוכלוסיה סובל כאבים בצוואר מסיבות שונות: טראומה, זיהומים, פריצת דיסק בחוליות הצוואר, ועוד. חשוב לציין כי הגורמים לכאב והשלכותיו על החיים משתנים מאדם לאדם. האוסטאופתיה מציעה פתרון לא פולשני, ללא תרופות וללא מכשירים, תוך התאמה אישית לאדם המגיע לטיפול, זיהוי הגורמים לכאב בצוואר, או לכל כאב אחר, בכדי למנוע את הישנותה של הבעיה, להוביל לאיזון ובסופו של דבר, לשפר את איכות החיים של האדם.

אוסטאופתיה נגד כאבי כתפיים

כאבי כפתיים ידועים כגורם האורתופדי השלישי בשכיחותו. אף על פי שהכתפיים אינן נושאות משקל גוף, הרי שכאב בכתף בהחלט יכול לשבש את איכות החיים. הגורמים לכאבים בכתפיים יכולים להיות שונים: היעדר פעילות גופנית, דלקת בכתף, חוסר איזון במבנה הגוף ועוד. גם במקרה זה, מציעה האוסטאופתיה טיפול טבעי ויעיל, מפני ששיטה זו דוגלת בחיפוש המקור לכאב, ונותנת מענה טיפולי ידני טהור, קרי, ללא התערבות תרופתית או כירורגית.

אוסטאופתיה נגד כאב ראש

כאבי ראש על גורמיהם וסוגיהם משתייכים באופן מוחלט לכאבים המשבשים את איכות החיים. הסיבות השכיחות לכאבי ראש הינם מתח בצוואר, ישיבה ממושכת מול מחשב, עמידה ממושכת מאחורי דלפק ומתח בכלל. מיגרנה, להבדיל, נובעת ממקור נוירולוגי והתקף מיגרנה עשוי להתעורר בעקבות גורמים הורמונליים. זאת, אף כי הסימפטום הבולט למיגרנה הוא דווקא כאבי ראש פועמים וחזקים. אמנם ישנן תרופות נפוצות ומוכרות להקלה בכאבי ראש ובמיגרנות, אך הן מטפלות בכאב עצמו ומשככות אותו, עד להופעתו בפעם הבאה – כעבור ימים, שבועות, או חודשים. האוסטאופתיה מציעה הקלה יעילה ואמיתית, משום שהיא מחפשת את הגורמים לכאבי ראש, ובכלל זה, לכאבי ראש מיגרנליים. בכך, האוסטואפתיה בעצם מהווה גם במקרה זה טיפול מניעתי, אשר יבטיח כי כאב הראש לא יחזור, וזאת בזכות תיקון ליקויי יציבה למיניהם.

אוסטאופתיה לטיפול במחלות

מסתבר כי ישנן מחלות שאינן קשורות ישירות לשלד ולשרירים, אך משפיעות עליהם במידה רבה וגורמות לכאב, לאי נוחות ולשיבוש באיכות החיים:  סימפיזיולויזיס , בעיה מכנית באיזור האגן, הפוגעת בסימטריה באגן ומשבשת את תנועתיות מפרקי האגן.  כל זאת, בעיקר בתקופת ההריון. בדרך כלל, התופעה חולפת לאחר הלידה, אך מי היתה רוצה להעביר תשעה חודשים בכאב ובאי נוחות כל כך גדולים?

טורטיקוליס הינו מצב הקיים אצל תינוקות, לרוב כתוצאה מטראומת הלידה, כאשר הראש נוטה לכיוון אחד, והסנטר לכיוון ההפוך. הזנחה של מצב זה תגרום ל-אסימטריה בצוואר. האוסטאופתיה מציעה פתרון מהשורש לבעיה, אשר מתבסס על ידע מעמיק באנטומיה ובפיזיולוגיה, אשר ישחרר את הלחץ על הגולגולת ועל שרירי הצוואר. פיברומיאלגיה הגורמת לכאבי שרירים, לעייפות קשה ולקושי לקום, לעמוד, ללכת ולבצע ולו את הפעולות הפשוטות ביותר. ואחרון ולא כל כך חביב למאמר זה: ריפלוקס, שאחת הסיבות לו הוא בקע סרעפתי. בכל אחד מהמקרים הללו, הטיפול יתמקד בשחרור הלחץ על העצבים המקיפים את האיברים, וזאת בכדי להקל על הכאב ואף להעלימו ולמנוע את הישנותו בעתיד.

שימושים נוספים של אוסטאופתיה

חשוב לציין כי האוסטאופתיה דוגלת בטיפול המותאם אישית לכל מי שמגיע לטיפול. הווה אומר, לכל מטופל יש את ההיסטוריה שלו – רפואית, רגשית ואחרת, ולכן, הגורמים למחלות או להפרעות משתנים מאדם לאדם, והמחלות באות לידי ביטוי בצורה שונה אצל כל אחד. מאחר שהאוסטאופתיה מהווה חלופה יעילה ועדיפה בהרבה לטיפולים תרופתיים, כמו למשל בדכאון. הרעיון המרכזי באוסטאופתיה הוא שהאדם אינו אוסף של סימפטומים, המייצגים בעיות והפרעות כגון פזילה, פריון (לרבות כאבי מחזור ואי פוריות), סחרחורות ובחילות (גם ורטיגו). תמיד יש משהו ספציפי אצל כל אדם, בהרגליו, במצבו הרגשי ובדפוסי ההתנהגות והחשיבה שלו שעשוי לגרום לחוסר איזון.

והשורה התחתונה…? למעשה, האוסטאופתיה מציעה טיפול עדין, התערבות לא פולשנית, ללא תרופות או שימוש במכשירים. ריפוי בכח הידיים בלבד. אם אתם סובלים מכל אחת מהבעיות שהועלתה במאמר זה, וגם מבעיה שלא הוזכרה כאן, מדוע להמשיך ולסבול? במיוחד אם אתם מתנגדים לתרופות כימיות, יש פתרון יעיל, אשר יבטיח שיפור מלא, ואף מיידי, במצב.

אנחנו בחברת המקור לרפואה משלימה נחבר אתכם אל האוסטאופת המתאים באיזור מגוריכם, למען בריאות ואיכות חיים שלמות.