title
לחצו להתקשרות:

רפלקסולוגיה להריון ולידה

הרפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול המתמקדת בכפות הרגליים, המשקפות את איברי הגוף ואת תפקודם באמצעות עיסוי ולחיצות בנקודות שונות. זאת, במטרה ליצור הנעה ולעודד את תהליכי ההחלמה של הגוף.

ההריון, בפרט בתחילתו, הינו תקופה של שינויים וזעזועים בגוף האישה. למעשה, הגוף משתנה בצורה קיצונית על מנת לאפשר לחיים חדשים לצמוח בתוכו. ישנם גם שינויים רגשיים, עד כדי הצפה: שמחה, פחד, כעס על הגוף שמשתנה, וכל זה – לעיתים עד תחושת אובדן שליטה.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

טיפולי רפלקסולוגיה

 

לאור האמור לעיל, רפלקסולוגיה בהריון מומלצת לאורך כל תקופת ההריון, אם כי בתחילתו, הטיפול יכלול טכניקות של הרגעה, יציבות ובטחון, להבדיל מטכניקות של הנעה, המאפיינות את הטיפול בדרך כלל, כאמור.

בתחילת ההריון, תהיה הימנעות ממגע ומלחיצות באיזורים מסויימים, הטיפולים יהיו קצרים יותר ויהיה מקום לאישה לבטא את תחושותיה ולקבל תמיכה. עם התקדמות ההריון, הטיפול יתמקד בתמיכה ובעומסים שההריון יוצר: בצקות, עצירות, קשיי נשימה והכנה לקראת הלידה.

מה קורה כאשר יש צורך בזירוז לידה?

גם כאן, הרפלקסולוגיה יכולה להכנס לתמונה ביעילות רבה. רפלקסולוגיה לזירוז לידה נועדה לטפל במצבים שבהם יש לסיים את ההריון עקב סכרת הריון, רעלת הריון, מיעוט מי שפיר, מחלה אוטואימונית אצל האם, כאשר יש צורך בניתוח קיסרי וישנו זמן קצוב לתחילת הלידה. בנוסף,  רפלקסולוגיה לזירוז לידה יכולה לעזור במצבים הבאים: כאשר יש לחץ ומתח לקראת הלידה, לצד חששות לגבי תהליך הלידה והאמהות שלאחריה, כאשר ישנה טראומה מלידה קודמת, במצבים שבהם יש חשש לחיי התינוק בשל סכגרת הריון, רעלת הריון, שליה "זקנה", שלא מתפקדת ועוד. כל זאת, תוך גירוי והנעת המערכת ההורמונלית, לצד חיזור ואיזון מערכות גוף אחרת, באופן שיתמוך בתהליך זירוז הלידה.

רפלקסולוגיה לילדים

החודשים הראשונים לחיים עשויים להיות קשים מאוד לתינוקות. אחרי תשעה חודשים שבהם היו בסביבה מוגנת, תומכת ומזינה, הם יוצאים אל אויר העולם. צרכיו אינם מקבלים מענה מיידי, והשינוי הבולט ביותר הוא שאין יותר את המגע התמידי, שאפשר לו לנוע בחופשיות. רפלקסולוגיה לתינוקות בהחלט מכירה בתפקיד החיוני אותו ממלא המגע בחייו של התינוק, ידוע שגם בגילאים מתקדמים יותר, בלי מגע אי אפשר לשרוד. אצל תינוקות הצורך במגע הינו קריטי על אחת כמה וכמה, משום שעבור התינוק, זהו אמצעי התקשורת הראשוני שלו עם המטפל העיקרי. לכן, הטיפול ברפלקסולוגיה לתינוקות נועד להרגיע את התינוק ולתרום לשינה טובה. כמו כן, רפלקסולוגיה לתינוקות מחזקת את הקשר בין ההורה ובין התינוק, בונה חוסן נפשי-פיזי, מפתחת את תחושת הביטחון והערכה עצמית של התינוק, רפלקסולוגיה לתינוקות עוזרת ומקלה במקרים של גזים, התקררות, חום, עצירות, ליחה, כאבי אוזניים, שיניים וכו'.

לצד בעיות בריאות כאלה ואחרות, רפלקסולוגיה לילדים באופן כללי תורמת לבטחון הילד בכך שהיא מאפשרת לו למצוא עוגן וחיבור לגופו. ככל שהטיפול יתחיל מוקדם יותר, כך הוא יבטיח מידה רבה יותר של מניעת קשיים ותסכולים בעתיד, כמו גם מניעת פגיעה בדימוי העצמי וחברתי, כמו גם התנהגות שלילית.

מן המפורסמות הוא שתחילת הטיפול ברפלקסולוגיה בגילאים הצעירים תתרום לביסוס בטחונו של הילד כבר מההתחלה, ליצירת תחושת של קרקוע ושורשים ומניעת בעיות התנהגויות, הפרעות קשב וריכוז ועוד סוגים רבים של בעיות. תמיד טוב ליצור קרקע פוריה להתהוותו של אדם בריא, שמח, מאושר ובטוח בעצמו. הרפלקסולוגיה מוכיחה שלעולם לא מוקדם מדי להתחיל בכך.

הבטיחו את עתידו של ילדיכם מכל הבחינות. צרו קשר עוד היום עם חברת המקור לרפואה משלימה, על מנת שנתאים לו ולכם מטפל מתאים באיזור מגוריכם. ויפה שעה אחת קודם…