title
לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

בריחת שתן אצל נשים

בריחת שתן הינה תופעה רפואית שמשמעה חוסר יכולת בשליטה על הסוגרים, דבר המביא ליציאת שתן בלתי רצונית ולא נשלטת. בריחת שתן עשויה להיגרם ממגוון גורמים ולהופיע בדרגות חומרה שונות, החל מדליפת שתן מינורית המתרחשת מדי פעם, ועד לחוסר שליטה מוחלט על מתן שתן. לצד השיטות הקונבנציונליות של הרפואה המערבית, קיימות שיטות טיפול טבעיות ברפואה המשלימה לטיפול בבריחת שתן.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

מה כולל הטיפול הטבעי בבריחת שתן?

הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב של שיטות טיפול טבעיות נגד בריחת שתן אצל נשים, הכוללות שינויים בהרגלים ובאורח החיים לצד טיפולים תזונתיים ותנועתיים. טיפול טבעי בבריחת שתן מבוסס על ראייה הוליסטית המבקשת לטפל בשורשי הבעיה ולא רק בתסמיניה.

שמירה על משקל גוף תקין והפחתת שומן עודף

במצבים של משקל גוף גבוה מרמתו התקינה, עודף שומן בטני עשוי להפעיל לחץ מוגבר ועומס יתר על שרירי האגן ושלפוחית השתן. הפחתה ושמירה על משקל גוף תקין מפחיתה את הלחצים על מערכת השתן, באופן המסייע להשגת שליטה על הסוגרים.

הימנעות מניקוטין ומקפאין

ניקוטין וקפאין הינם חומרים המגרים את שרירי האגן ושלפוחית השתן, באופן שמעלה את הסיכון לבריחת שתן. לכן, הפסקת עישון והימנעות משתיית משקאות המכילים קפאין מהווים צעדים חיוניים לטיפול ומניעה של דליפת שתן.

צריכת נוזלים מוגברת וקבועה

הקפדה על שתייה מים סדירה ותכופה קריטית להתמודדות עם תופעת בריחת השתן. מחסור בנוזלים עשוי להביא לבעיות עיכול ועצירות, הגורמות לגירוי השלפוחית ולהגברת פוטנציאל בריחת השתן. מומלץ לצרוך בין 6 ל-8 כוסות מים בכל יום, על מנת לשמור על מאזן נוזלים תקין.

טיפולים תנועתיים

טיפול טבעי נגד בריחת שתן כולל אימונים ותרגילי תנועה, המסייעים לחיזוק שרירי האגן ושיפור השליטה על הזרמת השתן. תרגול יוגה, פילאטיס, פלדנקרייז ותרגילי קגל נחשבים כטיפולים תנועתיים המיטיבים עם התופעה לטווח הארוך. בנוסף, ניתן להיעזר בטיפולים פיזיותרפיים לחיזוק רצפת האגן ואימון השלפוחית, הכוללים שימוש בביופידבק. טיפולי התנועה והפיזיותרפיה מצריכים אורך רוח וסבלנות, שכן מדובר בטיפולים ארוכי טווח המשפיעים רק לאחרת מספק חודשים.

רפואה סינית

רפואה סינית לטיפול בבריחת שתן כוללת טיפול תזונתי, טיפול בעשבי מרפא ודיקור סיני. להשקפת הרפואה הסינית, בריחת שתן נובעת מחוסר איזון גופני במערכות הגוף, המביא לפעילות יתר של מערכת השתן. מטרת הרפואה הסינית הינה לבצע תיעול של אנרגיית החיים (ה"צ'י") בתעלות האנרגטיות ("מרידיאנים") המקושרים לשלפוחית השתן והכליות, כמו גם לריאות וללב. טיפולי הדיקור מתבצעים באמצעות החדרת מחטים דקיקות ועדינות לנקודות ספציפיות בגוף, לצורך איזון אנרגטי של הגוף.

נטורופתיה, הומאופתיה וארומתרפיה

במה מטפלים ע"י שיאצו?
שיטת אלכסנדר
שיטת פאולה ברפואה טבעית
שיטת פאולה
נטורופתיה ברפואה טבעית
נטורופתיה
פרחי באך
פרחי באך

שיטות טיפול אלטרנטיביות אלו משתמשות בתרופות טבעיות ממקור צמחי לצורך טיפול ומניעה בבריחת שתן. הוספת מזונות ותוספי תזונה המכילים ויטמינים ומינרלים מתאימים מסייעים להתמודדות על התופעה. מבין הרכיבים החיוניים הללו, בולטים המגנזיום וויטמין D, להם תפקיד חשוב בתפקוד התקין של מערכת השרירים והעצבים.

צריכת תוספת מגנזיום בתזונה (על ידי אכילת בננות, תירס ותפוחי אדמה) או כתוסף מקלה על דליפת שתן על ידי הפחתת פעילות כיווץ השרירים באזור השלפוחית, וסיוע ביכולת ההתרוקנות. צריכת תוספת ויטמין D מסייעת להפחתת התופעה, וניתן לקבלה באמצעות הוספת מוצרי חלב, ביצים, ודגים לתזונה היומית, חשיפה לאור השמש ונטילת תוסף. צמחי מרפא כמו צמח הבוכו, שן הארי, פטרוזיליה וסלרי גם הם מסייעים לטיפול בבעיה.

לסיכום¸ בריחת שתן הינה תופעה בריאותית המהווה הפרעה תפקודית קשה עבור הסובלים ממנה. עבור אלו המעוניינים להימנע משיטות טיפול חודרניות ופולשניות מהרפואה המערבית הקונבנציונלית, ניתן לנסות לטפל בבעיה באמצעות רפואה טבעית וביתית.