title
לחצו להתקשרות:

טיפול הומאופתי

ההומאופתיה הינה שיטת טיפול בת למעלה מ- 200 שנה. שיטה זו מכוונת לחיזוק היסוד הבריא הטמון בכל אדם, תפיסת המחלה כמצב של חוסר איזון, תוך התבוננות באדם כמכלול, לא רק גוף, אלא גם מצב נפשי/רגשי, הרגלים, עולם פנימי וכיו"ב. במילים אחרות, ההומאופתיה אינה נותנת מענה לתסמינים, אלא מחפשת את שורש הבעיה ומשם המטפל יתחיל לפעול, לקראת ריפוי.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

הומאופתיה ושימושיה

מאמר זה יציג חלק מהכאבים, המצוקות וההפרעות להן ההומאופתיה נותנת מענה.

הומאופתיה לטיפול בחרדות, לחצים ודכאון

חרדות ולחצים הם חלק מהחיים. לפעמים, אנחנו סובלים מ"נפילות", מ"דיכי" וכמו שאומרים, יש ימים כאלה, פחות טובים. אך מה קורה כאשר הדכאון, החרדות, או הלחצים משתלטים עלינו וכובשים כל חלקה טובה? פוגעים בתפקוד התעסוקתי והחברתי? מונעים מאיתנו לישון בלילה? כאן, נכנסת ההומאופתיה לתמונה: מטפל קשוב, אדיב, אמפתי ומבין (השימוש בלשון זכר הינו לצורך הנוחות בלבד!), אשר יתאים את המרקחת (רמדי) וגם יוכל לתת עצות לחיים, כך שתוך פרק זמן קצר יחסית תרגישו הקלה, תחושה של קרקוע וכתף להשען עליה. (ראו: טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון)

הומאופתיה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז

טיפול טבעי, ללא כימיקלים וללא תופעות לוואי (חוסר תאבון, נמנום, עיכוב גדילה, בעיות התפתחותיות ועוד. מדובר בפתרון קבוע, ללא תופעות לוואי, להבדיל מהריטלןין, אשר נחשב לטיפול זמני. המאמר העוסק בהומאופתיה לילדים ולתינוקות מרחיב את הדיבור על המענה אותו ההומאופתיה מציעה לתופעה, אך ברצוננו להציע נקודה למחשבה להורים לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז: בחירה נכונה בשיטה או בדרך אשר יתרמו לאיכות חיים טובה יותר לילדיכם.

הומאופתיה לנשים בהריון

מאחר שההריון הינו תקופה הכרוכה בשינויים דרמטיים – שינויים הורמונליים, שינויים במבנה הגוף, שינויים נפשיים, אולי גם פחד מהבלתי ידוע, קרי, ממה שיהיה אחרי הלידה. לעיתים ישנם קשיים רגשיים, בין אם הם עלו במהלך ההריון ובין אם היו קיימים עוד קודם לכן, להם ההומאופתיה יכולה לתת מענה, אשר יקל ואולי אפילו יעלים בעיות כמו בחילות, הקאות, צרבות, תנודות במצבי רוח, וכל הפרעה או קושי אחר, פיזי או נפשי, העולה בחודשי ההריון.

הומאופתיה לטיפול בכאבים

מן המפורסמות הוא, שהכאב הוא סימן לחוסר איזון בחיים ו/או בנפש, או למשהו שחסר בחיינו. לעיתים קרובות, כאבי גב, למשל, עשויים להעיד על חוסר תמיכה בחיינו בשלב מסויים. במקרים אחרים, כאבים שונים –כאבי בטן, כאבי קיבה, כאבי מחזור וגם כאבים חיצוניים כביכול, כגון כאבי רגליים או כאבי שרירים, מהווים עדות לכך שמאחוריהם מסתתר כאב רגשי. ההומאופתיה, בהיותה שיטת טיפול המחפשת את שורש הבעיה, במקום לתת משככי כאבים למיניהם, אשר יפתרו את הבעיה למשך מספר ימים, או אפילו רק מספר שעות. ההומאופתיה תבדוק את הגורמים לכאבים ומשם תצא אל טיפול, אשר במקרים רבים הינו יעיל יותר, ומציע פתרון קבוע. (ראו: רפואת כאב)

הומאופתיה לטיפול בדלקות

אחד העקרונות המנחים המרכזיים ברפואה ההומאופתית הוא שאם הגוף מסוגל לפתח דלקת – דלקת פרקים, דלקת אזניים, דלקות גידים, שרירים, או דלקות פנימיות למיניהם, אזי בתנאים הנכונים, הגוף יוכל להפוך את המצב, וזאת משום שיכולת הריפוי של הגוף היא עצומה. מאחר שהכאב הינו התסמין העיקרי בדלקות, הרפואה הקונבנציונלית תתן מענה באמצעות משככי כאבים. הרפואה ההומאופתית תבחן את הגורמים הסיבתיים לתגובה ביולוגית שכזו, ותתאים לה מענה לפי הגורמים המאפיינים את האינדיווידואל שמגיע לטיפול (גורמים רגשיים, הסטוריה אישית, הרגלים וכד').

הומאופתיה לטיפול במחלות ונגעים בעור

מחלות עור באשר הן, כגון פצעי אקנה, פסוריאזיס, גרד, אוטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) וכיו"ב הינן בעלות ביטוי חיצוני, אך הן נחשבות למחלה ממקור פנימי לכל דבר ועניין. לרוב, המשחות שמציעה הרפואה המערבית, חוסמות את התנועה הטבעית של הגוף, שבעצם יוצר את נגעי העור בכדי להוציא את הגורמים לחוסר איזון. זאת ועוד, המשחות הללו, אשר לרוב יכילו סטרואידים, יגרמו נזקים גדולים יותר לעור. ההומאופתיה מחפשת את מה שגרם לחוסר איזון, אשר מצידו גרם לבעיית עור כזו או אחרת להתפרץ, היא רואה את האדם כשלם, כמכלול – התנהגויות, רגשות, העדפות, הרגלים וכו'. פעמים רבות, תינוקות שסבלו מאסטמה של העור (אוטופיק דרמטיטיס) וטופלו בהומאופתיה, הראו שיפור בהתנהגות, בשינה, באכילה ובהיבטים אחרים.

הומאופתיה לטיפול בטחורים ובפיסורה

בעוד הטיפול הקונבנציונלי עשוי לכלול כירורגית כגון ניתוח, או תרופה מוזרקת, קשירת או ניוון כלי דם. ההומאופתיה תציע טיפול בעל שני כיוונים. האחד, הקלה מקומית מיידית, כגון המלצות תזונתיות או משחות מחומרים טבעיים, ובמקביל, גם טיפול מעמיק ומקיף יותר, אשר יבחן את הסיבות שגרמו להתפתחותם של טחורים או פיסורה, את הרקע לכך, בכדי לזהות את שורש הבעיה, מוקד הטיפול.

הומאופתיה לטיפול באלרגיה כרונית

כמו בעיות בריאותיות אחרות, ההומאופתיה מציעה הרבה יותר מטיפול אחד נקודתי לאלרגיה ונגזרותיה (אסטמה, קדחת השחת וכיו"ב). כל אדם המגיע לטיפול הומאופתי עובר תהליך שיחזק אותו, תוך התאמה אישית לאופיו, להרגליו, לתסמינים הספציפיים מהם הוא סובל וכו'. הרפואה הקונבנציונלית בתחום האלרגיה, למעשה ,מחסנת את הגוף נגד האלרגיה (ענף הנקרא "אימונותרפיה"), וחסרונה היא שהיא אינה לוקחת בחשבון את השלכות מינוני התרופה על יתר מערכות הגוף. זהו טיפול מאוד מצומצם, בעוד שההומאופתיה בוחנת את האלרגיה ונגזרותיה בהקשרן הרחב. ייתכן, למשל, כי האלרגיה נלווית לדכדוך ולפחד קהל, או לחרדות, או כל תופעה שלפעמים מלווה אותנו מילדות. מתוך כך נובע כי, ההומאופתיה נותנת מענה יסודי ועמוק גם לאלרגיות ולנגזרותיהן תוך ראיית האדם כשלם, ולעיתים גם תוך המלצה לשינויים בחייו, ולו המינוריים ביותר. מסתבר שדבר תלוי בדבר, ודבר מוביל לדבר, כך ששינוי בהיבט אחד, גם בהקשר האלרגיות, יוביל לשינוי ולשיפור בבעיה שבגללה מלכתחילה הגענו לטיפול.

טיפול מונע מחלות וצינון

החורף כבר כאן. כמעט כולם מצטננים, אך יש ביננו כאלה שמצטננים לעיתים קרובות יותר מאחרים, ואצלם הצינון אינו משהו עונתי וקצר, אלא כמעט כרוני. מטבע הדברים, כל רופא קונבנציונלי או מטפל אלטרנטיבי יציעו ויטמינים עוד לפני שיורד הגשם הראשון, כדי לחזק את מערכת החיסון , תמציות צמחים וכד'. בכוחה של ההומאופתיה להציע פתרון מקיף וקבוע, אשר יפטור אתכם מהצינון. כל זאת, תוך מתן עצות לחיים, טיפים תזונתיים (למשל, לוותר על מוצרי חלב ועל מוצרי חיטה), והתאמת הטיפול באופן אישי לתסמינים הייחודיים למטופל, ולעולמו הפנימי.

הומאופתיה ובעיות אחרות

נשאלת השאלה, איזה מענה נותנת ההומאופתיה לבעיות אחרות, כגון גמגום, תולעים, נשירת שיער, סכרת, פסוריאזיס, ארטריטיס, הרטבת לילה ועוד רבות אחרות? מסתבר שגם להפעות הללו להומאופתיה ישנו מענה. הרעיון הוא, שלעיתים קרובות מאוד, בעיה כמו גמגום אינה נובעת דווקא מקושי התפתחותי או קוגניטיבי, אלא קשורה לגורמים רגשיים כמו פחדים. כאשר ילד סובל מגמגום, למשל, לפעמים הוא יסבול מהרטבת לילה במקביל.

כמה מילות סיכום:

חשוב לזכור כי ההומאופתיה בוחנת ומתשאלת באופן מעמיק ומקיף את האדם המגיע לטיפול. זאת, על מנת להבין את דפוסי החשיבה של אותו אדם, את ההרגלים, את דפוסי הרגש וכו', מפני שבדרך כלל, שם נעוץ שורש הבעיה. האדם הוא במרכז. הטיפול מותאם לו, ולא להיפך.