title
לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
הדיקור היפני מציע פתרון יעיל במיוחד לטיפול בכאבים מסוגים רבים ושונים, כגון כאבי שרירים, כאבי גב, כתפיים כאב בצוואר, כאבי ראש ועוד..
טיפולי שיאצו אפקטיביביים במיוחד לטיפול בכאבי גב כגון פריצת דיסק ובלט דיסק, כאבי צוואר, כאבי ראש, כאבי מחזור ועוד... לקריאת כתבה מלאה אודות שיאצו לטיפול בכאב.
על כאבי גב - כאבי גב תחתון וכאבי גב עליון חזקים, ואריאציות של הקרנות כאב לאיברים שונים ובאזור הגב, משמעות ושיטות הטיפול הטבעי בכאב בגב
כאבי צוואר בדרך כלל יהיו מלווים בכאביראשו ועורף או כאבי כתפיים, ידיים וגב עליון. כאבים כרוניים שמקורם בצוואר עלולים להיות חזקים ולהשפיע נחרצות על איכות החיים שלך לרעה.
אוסטאופתיה שימושית לטיפול בכאבים באזור הגב, הכתפיים, הצוואר והראש לרבות מחלות כגון: טורטיקוליס, סימפיזיוליזיס, פיברומיאלגיה וריפלוקס ועוד......
טיפולי רפלקסולוגיה שימושיים לזירוז לידה, טיפול בדלקות וכאבים ראומתיים וכאוניים, מצבים נפשיים כגון חרדות ודכאונות

טיפול טבעי בכאבי כתפיים

כאבים בכתפיים יכולים להיות מעיקים יותר, ולתת לנו תחושה כאילו שמוטל עלינו עומס כבד. כשהכתף כואבת, קשה לנו לנוע בחופשיות, להתמתח, לזוז לצדדים ועוד ועוד. אנו בחברת המקור לרפואה אלטרנטיבית מעוניינים לעזור לכם לשים סוף לכאב ולסבל.

מאמר זה יציג באופן קצר אך ממצה את סוגי הטיפולים אשר יועילו במיוחד לכאבי כתפיים על סוגיהם השונים, על מנת לעזור ולהקל עליכם לדייק את הבחירה בטיפול מסויים.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

טיפול מומלץ בכאבים בכתף

כאבים בכתף ימין ושמאל

הרפואה המערבית אינה מבדילה בין כאב בכתף שמאל לבין כאב בכתף ימין, כלומר, כאבים בכתף בכל צד יכולים להגרם מאותן הסיבות. אחדות מהסיבות יכולות להיות דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס), דלקת מפרקים שגרונית, שחיקת סחוס, שבר במפרק הכתף, ובכלל, עומס הנובע מיציבה לקויה ומישיבה ממושכת.

להבדיל, מבחינת הרפואה המשלימה, כאבים בכתף ימין נובעים מעומס הנובע מגורם חיצוני – בעבודה, עם חברים וכד'. לעיתים, כאבי הכתפיים מתקשרים גם לכאבי צוואר, בשל מתיחת שריר או גיד בצוואר, אשר עלולה להקרין אל הכתף, או חולשה של האיברים הללו.

לפי פרשנות מיסטית, כאבים בצד שמאל של הגוף בכלל, וכאבים בכתף שמאל בפרט, מעידים בדרך כלל על עומס בחיים האישיים, בעולם הפנימי, אם זה קונפליקט לא פתור בבית, כלומר, עם הקרובים לנו, או ביננו לבין עצמנו, ובקצרה, עומס הנובע ממקור פנימי.

כאבי כתפיים וגב עליון

הגב העליון והכתפיים הם שני האיזורים המושפעים בצורה הישירה והחזקה ביותר מעומס המוטל עלינו, בין אם פנימי ובין אם חיצוני.  ברמה החיצונית, הגורמים לעומס עשויים להיות יציבה או ישיבה לא נכונות, ובמישור הפנימי, מתח, עומס רגשי או מחשבתי.

כאבי כתפיים וגב עליון נגרמים גם כתוצאה מאורח החיים שרבים מאיתנו מנהלים כיום, שבו הישיבה ממלאת תפקיד מרכזי, או המתח והצורך לעשות ולהספיק כמה שיותר הם אלה שגורמים לירידה בלחץ הדם. כתוצאה מלחץ הדם הנמוך, לא מגיע מספיק דם אל השרירים, והדבר גורם לכאבי שרירים, אשר עלולים להתבטא בסופו של דבר ככאב בגב עליון יחד עם הכתפיים.

כאבי כתפיים וידיים

סעיף זה יעסוק בכאבי כתפיים וידיים, וכן בכאבי כתפיים וזרועות – ימין ושמאל. יש להקדים ולציין כי הכתף היא המפרק הגמיש ביותר בגוף, ובזכותו אנו יכולים להגיע עם הידיים ועם הזרועות לכל מקום בגוף. הכאב בכתף, אשר עשוי לנבוע מהסתיידות, מניוון, או מיציבה לקויה, שבר בכתף, קריעת גיד בכתף או פגיעה פיזיולוגית אחרת, יקשה עלינו למצות את מלוא טווח התנועה של הזרוע. במקרה זה אין הבדל בין זרוע ימין לבין זרוע שמאל. הזרועות הם מקום שאינו מועד לכאבים.

במישור מיסטי, הזרועות והידיים מייצגות עשיה. ייתכן, אם כן, כי כאבים בזרוע שמאל או בזרוע ימין, או בידיים, יהיו תולדה של יתר עשיה ופעילות. במקרה של היעדר עשיה, או מוטיבציה, יש לייחס כאב בזרוע לכתף, שהיא מייצגת את לקיחת האחריות ואת המוטיבציה.

בעיות אחרות בכתפיים

סעיף זה יעסוק בבעיות ספציפיות הקשורות בכתפיים. ראשית, פריקת כתף, פציעה שבמהלכה הזרוע מתנתקת מהמיקום האנטומי במפרק הכתף. כתוצאה מכך, נפגעים גם הגידים והרצועות. הסימנים לפריקת כתף הם כאב חזק, חוסר יכולת להזיז את הזרוע, עיוות של צורת מפרק  הכתף,  פגיעה עצבית ועוד. כתף קפואה הינו מצב הנגרם, בין היתר, כתוצאה מחבלות, מניתוחים, מניוון חוליות הצוואר, דלקת והידבקויות בכתף. לעיתים, כתף קפואה עלולה להגרם מאי טיפול בפריקת כתף.

אף אחד מהכאבים המתוארים לעיל לא נשמע נעים. החדשות הטובות הן שיש טיפולים רבים שיכולים להציע פתרון יעיל להקלה, ואף לריפוי הכאבים הללו. במאמר זה, יובאו אחדים מהם, הבולטים ביותר.

שיטות טיפול יעילות בכאבי כתפיים

כירופרקטיקה – שיטת טיפול המתבססת על לחיצות, עיסוי ושאר טכניקות ידניות, בכדי לאבחן, לטפל ולמנוע בעיות הקשורות לשלד, לשרירים ולמערכת העצבים, אשר למעשה משפיעות על בריאותו של הגוף כולו. הכירופרקטיקה מאמינה כי כל כאב או הפרעה נגרמים כתוצאה מזרימת כח החיים, ומטרת הטיפול הינה לתקן ולאזן זרימה זו, תוך מניפולציה על חוליות עמוד השדרה ועל החוליות הצוואריות. הכירופרקטיקה אינה כרוכה בטיפול תרופתי ובדרך כלל גם אינה עושה שימוש במכשירים. אנשים רבים שעברו טיפול כירופרקטי מדווחים על טיפול "קצר וקולע", אשר הביא לתוצאות מיידיות, או מהירות – תוך מספר בודד של טיפולים.

אוסטאופתיה – טיפול ידני בבעיות שרירים, גידים ומפרקים, שבו המטפל מנסה לאבחן את מקור הכאב, תוך שימוש בידיים בלבד, ללא תרופות. למעשה, טיפול אוסטאופתי יתמקד בטיפול בבעיות מן השורש על מנת להחזיר את הגוף לאיזון ולתפקוד אופטימלי. במילים אחרות, הפגיעה בתנועתיות בהחלט עשויה לפגוע בתפקוד התקין של מערכות אחרות הגוף –המערכת ההורמונלית, מערכת העיכול וכיו"ב. מטרת האוסטאופתיה הינה לאתר את מקור הבעיה ולהתחיל לעבוד משם.

טווינא – פיזיותרפיה סינית מסורתית. שיטת טיפול שהתפתחה לפני אלפי שנים. טיפול בטווינא כרוך במגע מהיר ודינמי, ויכול להתקד באיזור מסויים בגוף, או להיות כרוך בעבודה גורפת, כלומר, על הגוף כולו. הטיפול נמשך כ50 דקות וכולל עיסוי רפואי עמוק, מניפולציות על המפרקים והילינג, אשר נועדו לשפר את זרימת אנרגיית החיים, המכונה "צ'י", בגוף. הטיפול בטווינא מציע אמנם מענה אורתופדי יעיל, אך יכול גם לטפל בהצלחה בבעיות פנימיות כגון אסטמה, בעיות עיכול, קשיים בתפקוד המיני ועוד.

שיאצו – שיטת טיפול שמקורה ביפן, וכרוכה בלחיצות בעזרת האצבעות או הידיים, המרפקים, או הברכיים. טיפול זה מכוון אל המרידיאנים, ערוצי האנרגיה החוצים את הגוף, בכדי לשפר את זרימת האנרגיה בהם, ולמעשה בגוף כולו. לפני היותו כלי טיפולי, השיאצו הינו כלי אבחוני ויכול להציע טיפול מעמיק ויעיל לבעיות אורתופדיות, בעיקר משום שמדובר בטיפול משחרר ומרגיע, והלא רוב הבעיות האורתופדיות נובעות מלחץ, ממתח ומעומס. יחד עם זאת, טיפול בשיאצו יכול בהחלט לתת מענה יעיל ומוצלח גם בדלקות, בבעיות נשימה, בבעיות נפשיות ועוד.

לסיכום: במאמר זה, הובאו בקצרה אחדות מן השיטות הבולטות והיעילות ביותר לטיפול בכאבים בכתפיים. חשוב לציין כי כולן מציעות טיפול ללא תרופות, אשר בדרך כלל מועיל כבר מהטיפולים הראשונים. כעת, הבחירה בידיכם. אנו בחברת המקור לרפואה משלימה מציגים בפניכם את המידע ואת האפשרויות, ונסייע לכם להגיע אל המטפלים המתאימים והאיכותיים ביותר, הקרובים לאיזור מגוריכם.