title
לחצו להתקשרות:

מהו שיאצו?

אם אתם מרגישים עייפות בלתי מוסברת, כאבים, שגם אם הם לא חזקים, הם אינם מרפים ומפריעים לזרימת החיים התקינה. יכול להיות שאתם חושבים שזה בגלל לחץ בעבודה ובחיים בכלל. אתם מרגישים שהאיזון שלכם הופר, למרות שהבדיקות הרפואיות אינן מצביעות על שום בעיה.

ייתכן כי לכל זה יש פתרון אחד, במילה אחת: שיאצו.אנו בחברת המקור לרפואה משלימה מטפלים בשיאצו בהצלחה רבה. מאמר זה יציג באופן תמציתי את ההגדרה לשיטת טיפול זו, וכן יתייחס לסוגי השיאצו הקיימים ולמהלך הטיפול.

המקור למידע ברשת על רפואה משלימה

התאמת מטפל מתאים לפי בקשה

דירוג ובקרת איכות של המטפלים

המקור לטיפולי שיאצו עובדים מול מטפלים ברפואה יפנית וקליניקות אשר עוסקים בשיאצו. אנו מספקים ללקוחותנו מידע ראשוני אודות הטיפול והמטפלים בתחום השיאצו שמשתייך למגוון טיפולים ברפואה יפנית עם התאמה מירבית להתמחות וקרבת מגוריכם.

במידה והלקוחות שלנו סובלים מאחד מכאובים או מחלות רפואיות בהם טיפולי שיאצו הוכיחו את עצמם כטיפולים אפקטיביים במיוחד, אנו אנחנו – צוות המקור לרפואה משלימה נדאג שאחד המטפלים שלנו אשר מתמחים בשיאצו ומקבלים בקליניקה בקרבת מגוריכם לנוחות ההגעה, יחזור אליכם ויתאם מולכם פגישה ללא התחייבות על מנת לבחון אתכם מקרוב ולהציע את הטיפול הנדרש.

אנו בחברת המקור לרפואה משלימה דואגים לעבוד עם המטפלים המנוסים ביותר בתחומי הרפואה היפנית וטיפול שיאצו בפרט על מנת לספק לכם חוויה רפואית נעימה ולהשיג את התוצאות הנדרשות בהחלמה, לכן המטפלים שמשיגים המלצות ע"י מטופלינו לאחר הטיפולים נהנים אצלנו לחשיפה גדולה יותר לקהל מטופלינו.

לאומת זאת, מטפלים אשר לא מצליחים להשיג המלצות מהמטופלים ינשרו מרשימת נותני השירות שעובדים מולנו עקב חוסר שביעות רצון של קהל לקוחותנו מהשירות או יעילות הטיפול המושג דרך המטפל. בקרת איכות זו של נותני השירות מאפשרת לנו לעבוד עם המטפלים  והקליניקות הטובים בענף.

הגדרת שיאצו

שיאצו בהריון
שיאצו בהריון
שיאצו להורדת כאב חד
שיאצו נגד כאב
במה מטפלים ע"י שיאצו?
יעילות שיאצו
מהו שיאצו?

שיאצו הינה שיטת טיפול במגע, שמקורה ביפן. פירושה המילולי הינו "שי" = אצבע, "אצו"=לחץ. כלומר, טיפול זה מתבסס על לחיצות ומתיחות בכדי ליצור גירויים באיזורים שונים בגוף, אשר בסופו של דבר יביאו את הגוף לאיזון, בין אם על ידי השבתו לאיזון הקודם, ובין אם על ידי יצירת איזון חדש, מותאם וטוב יותר לאדם המגיע לטיפול.

כעת משהונחו היסודות להכרת שיטת טיפול זו, ניתן להציג את סוגי השיאצו הקיימים. באופן עקרוני, ניתן לחלק אותם לשתי קטגוריות:

שיאצו קלאסי: מתבסס על תשאול ואופני הבדיקה של הרפואה הסינית, קרי, אבחנת בטן, לשון ודופק.  בתחילת הטיפול, המטפל מאתר את האבחנה עליה יתבסס הטיפול, על פיה נקבע מהלך הטיפול. בסוף הטיפול, הוא חוזר אל איזורי האבחנה ויחד עם המטופל בוחנים את השינויים שחלו בעקבות הטיפול.

זן שיאצו: גם גישה טיפולית זו מתבססת על השבת האיזון אל מערך הגופ-נפש של המטופל. המטפל חוזר על אותן התנועות טיפול אחרי טיפול, וכך לומד להכיר את המערך האנרגטי של המטופל, על נקודות העודף והחוסר שבו.

שיאצו כשיטת טיפול מציעה גם טיפולים מיוחדים כגון שיאצו במים, הידוע גם כ-וואטסו (Watsu). בטיפול כזה, הלחיצות והמתיחות נעשות בתוך מים. הגוף צף וההרגשה היא כאילו כל המתח והכאב נשטפים. היעדר כח המשיכה ועומס על הגוף מאפשרים את כל זה.

עיסוי השיאצו הינו בעל יתרונות רבים. הוא מתאים לכל גיל. הוא יכול לשמש לצרכי פינוק, אך גם לצרכים טיפוליים טהורים, משום שהוא עובד על מערכת העצבים, השלד והשרירים, כמו גם על ערוצי האנרגיה (מרידיאנים). זאת, בכדי לשמר, אך גם לשפר את תפקוד הגוף, היינו, גם מניעה וגם תיקון וריפוי.

יתרון חשוב ובולט נוסף הוא שהשיאצו מציע תרגילים, אשר ניתנים לביצוע גם מחוץ למסגרת הטיפול – במשרד, בבית וכד'. תרגילי השיאצו מפיגים מתחים באמצע יום לחוץ בעבודה, מעודדים זרימת דם ומעוררים (טוב במיוחד במקרה של משבר עייפות, שיכול לקרות לכל אחד!)

לאור כל האמור לעיל, שיאצו מתאים לכל הגילאים ולכל סוגי הואכלוסיה כמעט. שיאצו לילדים, למשל, הינו יעל במיוחד, משום שילדים אוהבים את המגע, שמרגיע אותם בזכות התנועות הסיבוביות והלחיצות. ממש כמו חיבוק…

שיאצו לנשים ידוע ככלי המטפל ביעילות רבה בכאבי המחזור ובהתכווצויות, וגם כהכנה לקראת לידה, ולו רק משום שמדובר בטיפול מרגיע, המכוון להפחתת החרדות סביב תשעת חודשי ההריון והלידה עצמה.